Na letní silnici nejste sami

Léto je čas dovolených, odpočinku a radování. Užíváme si a relaxujeme. To však neplatí za volantem. Na silnicích je v létě naopak rušněji než jindy. Někteří jedou autem, jiní na kole a někteří kombinují oboje a vezou si kolo na autě. Plné silnice s sebou přináší mnohá nebezpečí a je nutné, aby jak řidiči, tak cyklisté jeli v létě obzvlášť bezpečně a mysleli na zdraví sebe i druhých. Při jízdě proto dodržujte následující zásady bezpečného soužití cyklistů s motoristy.

Letní rady řidičům

Dodržujte bezpečný odstup


Používejte blinkry


Rozhlédněte se, než otevřete dveře


Nezapomínejte na mrtvý úhel

 

Letní rady cyklistům

Rozhlížejte se


Noste helmu


Buďte vidět


Nepodjíždějte, pokud na to není místo


Na kole bezpečně

Ve spolupráci s We Love Cycling jsme připravili vzdělávací kampaň, jejímž cílem je přispět k bezpečnějšímu soužití cyklistů a řidičů.

Zjistit více
We Love Cycling

We Love Cycling

Online magazín We Love Cycling vznikl z lásky k pohybu na dvou kolech. Na své si zde přijdou všichni – od svátečních cyklistů až po profesionály.

Zjistit více

Bezpečný pátek

Pátek je dnem, kdy dochází k nejvyššímu počtu dopravních nehod. Přidejte se k nám a pomozte nám změnit nebezpečný pátek na bezpečný.

Zjistit více

K prevenci nehod či vzniku kritických situací přispívají také méně nápadné systémy a prvky, které již řidiči často považují za samozřejmé nebo o nich ani neví. Mezi ně patří stabilizační systémy a prvky jako dobrý výhled z auta nebo špičková světla.

Někdy se ani přes sebevětší snahu řidiče a bezpečnostních systémů nepodaří nehodě vyhnout. V takovém případě přichází na řadu takzvaná pasivní bezpečnost, jejímž úkolem je zmírnit následky nehody. Přestože se tento typ ochrany označuje jako pasivní bezpečnost, pasivně k němu rozhodně nepřistupujeme. Naopak – i v tomto ohledu jsou vozy ŠKODA vybaveny nejpokročilejšími prvky.

ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO VAŠE BEZPEČÍ

Další bezpečnostní řešení si můžete pořídit z naší nabídky ŠKODA Originálního příslušenství. Všechny produkty důkladně testujeme, aby byla zajištěna jejich vysoká kvalita. Kompletní nabídku a ceny získáte u svého prodejce ŠKODA či v našem ŠKODA E-shopu.

Dětské autosedačky

Dětské autosedačky

Bezpečnostní pás pro psy

Bezpečnostní pás pro psy

Dělicí síť

Dělicí síť

Síťový program

Síťový program

Ochranný potah zadních sedadel

Ochranný potah zadních sedadel

Dělicí mříž

Dělicí mříž

Skládací lopata na sníh

Skládací lopata na sníh

Tažné lano

Tažné lano

Výstražný trojúhelník

Výstražný trojúhelník

Statistiky mají jasno. Nejméně bezpečným dnem pro cestování je pátek, který se obvykle nese ve znamení spěchu. Snažíme se co nejrychleji uniknout z práce nebo z města. Podle statistik Policie České republiky je pátečních nehod zhruba 17 000 ročně a jejich počet meziročně stále roste.

DOPRAVNÍ STATISTIKY

Statistika pro pátek 27. listopadu 2020. Zdroj: Policie České republiky

Bezpečný pátek je naším dlouhodobým projektem. Naším cílem je seznámit s tématem širokou veřejnost a s její pomocí učinit české silnice bezpečnějšími. Máme pro ty nejlepší předpoklady.

5 hvězdiček v Euro NCAP pro naše vozy

Téměř všechny naše modelové řady splňují nejvyšší bezpečnostní standardy z pohledu konstrukce i vybavení asistenčními systémy a v nárazových testech nezávislé organizace Euro NCAP dosahují nejlepšího možného hodnocení 5 hvězd.

Výzkum dopravní bezpečnosti

Pro ještě lepší ochranu v rámci silniční bezpečnosti analyzujeme příčiny, okolnosti a průběh dopravních nehod přímo na místě. Náš výzkumný tým působí již přes 10 let, během nichž naši experti vyjeli k více než 1 000 reálných dopravních nehod.

Zjistit více

Bezpečné cesty

Již od roku 2012 spolupracujeme na interaktivním edukačním portálu „Bezpečné cesty“, jehož jsme generálním partnerem. Portál nejenže nabízí praktické informace o dopravní bezpečnosti a věnuje se dopravní výchově, ale nabízí také informace pro žáky autoškol a mnoho dalších zajímavých informací.

Zjistit více

ŠKODA For Future

Dopravní bezpečnost je jedním z hlavních pilířů firemní strategie společenské zodpovědnosti „ŠKODA For Future“. Jen v posledních pěti letech jsme formou grantových programů podpořili preventivní projekty dopravní bezpečnosti a dopravní výchovy částkou 31 milionů Kč.

Zjistit více

Desatero bezpečné jízdy